چاپ تراکت شبدا

راه‌های تبلیغات زیاد هستند؛ اما وقتی قرار است محصولات و یا خدمات شرکتی تبلیغ شوند، باید هزینه آن هم به صرفه باشد. اما آیا راهی هست که بتوانیم به صورت مقرون به صرفه به تبلیغات برند‌ها بپردازیم؟ بله! یکی از راه‌ها، چاپ تبلیغات برروی اوراقی است که به همین منظور طراحی شده‌اند. تراکت، از ایده‌آل‌ترین روش‌های تبلیغ مقرون به صرفه است که شما می‌توانید به راحتی آن را به کار ببرید. طراحی و چاپ تراکت نکاتی دارد که باعث می‌شوند تبلیغات شما موفق‌تر باشند.

تراکت چیست و چاپ تراکت چه کاربردی دارد؟

تراکت برگه‌ای است که به منظور تبلیغات طراحی و چاپ شده و در سطح شهر پخش می‌شود. از آنجایی که قرار است این اوراق به دست افراد زیادی برسند، باید تیراژ بالایی برای آن‌ها در نظر بگیریم. کاربردی که تراکت دارد، تنها تبلیغاتی است و برای معرفی برند، محصولات و خدمات و نیز اعلانات به کار می‌رود.

بررسی ساختار تراکت

تراکت به صورت تک برگ طراحی می‌شود که بسته به نیاز و سلیقه شما، می‌توان برروی یک طرف و یا هر دو طرف آن طراحی و چاپ را انجام داد. ابعاد کاغذ‌هایی که قرار است چاپ برروی آن‌ها انجام شود، متفاوت بوده و براساس نوع تبلیغ شما انتخاب خواهند شد.

جنس کاغذی که برای چاپ تراکت استفاده می‌شود، می‌تواند از گلاسه و یا کاغذ‌های معمولی باشد که انتخاب این گزینه هم برعهده خودتان قرار خواهد داشت.

انواع تراکت​

تراکت گلاسه

این مدل تراکت‌ها از طرفداران بیشتری برخوردار هستند. کاغذ‌های گلاسه‌ای که در چاپ این تراکت‌ها استفاده می‌شوند استحکام و ضخامت بیشتری داشته و در نتیجه ماندگارترند. هرچند هزینه طراحی و چاپ تراکت گلاسه بیشتر است، اما پاسخ دهی به تبلیغاتی که روی آن‌ها انجام شده، بیشتر خواهد بود.

تراکت تحریر

کاغذی که برای طراحی و چاپ این تراکت‌ها استفاده می‌شود، نازک‌تر و آسیب پذیرتر بوده و براق هم نیست اما هزینه کمتری را برای شما دارد. از آنجایی که تراکت‌های تحریر، رنگی هستند می‌توانند تبلیغات شما را به زیبایی نمایش دهند. اما در کل، طرفداران این دسته از تراکت‌ها، کمتر از انواع گلاسه‌ای هستند.

تراکت کرافت

کاغذ‌هایی که در طراحی و چاپ این نوع از تراکت‌ها استفاده می‌شوند، تک رنگ بوده و هزینه آن‌ها بسیار کمتر است. به دلیل کم بودن مقاومت کاغذ‌ها، این نوع تراکت طرفداران زیادی ندارد. اما برخی از رستوران‌ها و یا کافه‌ها، به دلیل ساختار نوستالژی کاغذ‌های به کار رفته در این تراکت‌ها، از آن‌ها برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند.

انواع تراکت از نظر نوع چاپ

تراکت سیاه و سفید: برای برخی از تبلیغات، می‌توانید از این نوع تراکت استفاده کنید. هزینه چاپ این مدل از تبلیغات، برای شما کمتر بوده و برای تیراژ‌های بالا بسیار مقرون به صرفه است.

تراکت رنگی: این مدل از تراکت‌ها، می‌توانند جزئیات بیشتر و جذاب‌تری را نمایش دهند و به همین دلیل، طرفداران بیشتری را هم خواهند داشت. هزینه چاپ تراکت‌های رنگی، بیشتر از انواع سیاه و سفید بوده و برای تیراژ‌های پایین، مناسب‌تر است.

مراحل چاپ تراکت

شناسایی مخاطبان

برای اینکه بتوانید تبلیغات مؤثری را به کار ببرید، باید در قدم اول مخاطبان خود را بشناسید. با این کار می‌توانید لحن سخن، چگونگی استفاده از رنگ‌ها و تصاویر را تعیین نمایید. برای مثال، وقتی قرار است تبلیغ محصولات کودکان را انجام دهید، باید رنگ‌های شادتر و تصاویر کودکانه را استفاده نمایید و این تبلیغ با تبلیغات بزرگسالان تفاوت خواهد داشت.

انتخاب تصاویر و رنگ‌ها

براساس مخاطبانی که برای تبلیغ خود درنظر گرفته‌اید، باید تصاویر و رنگ‌هایی که قرار است در تراکت به کار رود را تعیین نمایید. همیشه سعی کنید از رنگ‌های روشن برای چاپ تراکت استفاده کنید تا نظر مخاطبان را بیشتر به خود جلب کند.

انتخاب متن و ویرایش آن

مشخص کنید چه چیزی را قرار است در تراکت بیان کنید! خیلی مهم است که جمله‌بندی‌های شما مختصر و درست باشند.

بازخوانی همه مطالب و بازبینی عکس‌ها

تا قبل از اینکه چاپ تراکت در تیراژ بالا انجام شود، باید متن و تصاویر را دوباره بررسی کنید. اگر اشتباهی در متن و یا شماره تلفن‌ها وجود داشته باشد، دیگر راهی برای جبران آن نخواهید داشت. پس تا دیر نشده، بررسی دوباره را انجام دهید.

چاپ تراکت

مرحله آخر، چاپ تراکتی است که کامل شده. حرفه‌ای و اصولی بودن چاپ تراکت هم از اساسی‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

نکاتی که در چاپ تراکت باید به آن‌ها توجه شود

جلب توجه کنید: رنگ‌ها، تصاویر، نوشته‌ها و… ، همگی باید به صورتی تنظیم شوند که توجه مخاطبان را به خود جلب نمایند. برای اینکه توجه بیشتری را به تراکت جلب نمایید، از رنگ‌های شاد استفاده کنید، تصاویر باکیفیت و واضح را در اندازه مناسب به کار بگیرید و سعی کنید نوشته‌ها را در ابعادی قرار دهید که به راحتی خوانده شوند.

انتخاب درست تصاویر: تصاویری که در تراکت قرار می‌گیرند، اهمیت زیادی دارند. پس سعی کنید از تصویر‌های باکیفیت‌تر و واضح‌تر برای تبلیغات خود استفاده کنید.

محتوای جذاب بنویسید: برای اینکه مخاطبان متوجه شوند تبلیغات شما با چه هدفی صورت گرفته است، باید محتوای درست و دربرگیرنده تمام اهداف و نکات را تهیه کنید. مثلاً اگر محصولات شما تخفیف خورده است، درباره این موضوع توضیحاتی را ارائه دهید.

بازخوانی متن را فراموش نکنید: اگر در متن اشتباهی وجود داشته باشد، باید قبل از چاپ تراکت در تیراژ بالا ویرایش گردد.

تراکت خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • با طراحی جذاب خود، نظر مخاطبان زیادی را جلب می‌کند.
  • معرفی محصولات و برند را به درستی انجام داده و می‌تواند فروش را افزایش دهد.
  • قیمت مناسب داشته و برای چاپ‌های با تیراژ بالا به صرفه‌تر است.

چرا چاپ تراکت شبدا پرینت؟

سوالات متداول

بله! درصورت تمایل، می‌توانید تراکت‌های پشت چسب دار را درخواست دهید.

از آنجایی که منو رستوران یا کافه لازم است ماندگاری بالایی داشته باشد و دست به دست هم می‌چرخد، بهتر است از کاغذ‌های گلاسه رنگی برای این کار استفاده کنید و روی آن را با پوشش سلفون بپوشانید.

ابعاد رایج تراکت‌ها شامل A4 و A5 و A6 هستند که بسته به سلیقه و نیاز شما تعیین خواهد شد.

روش آن کامل بستگی به خودتان دارد. می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها قرار دهید و یا در خیابان و سطح شهر به دست مردم برسانید.

با ما کار کنید

۹:۰۰ صبح - ۷:۰۰ شب

برای ما بنویسید

Shabdadigital@gmail.com

با ما تماس بگیرید ۹ صبح - ۸ شب

۰۹۱۲ ۲۸۸ ۵۲۵۴